Belmonte Beverage Group AS importerer, selger og distribuerer premium drikkevarer og klassiske viner til Vinmonopolet, hoteller, restauranter, barer og det norske dagligvaremarkedet.
Styrker arbeidet med etisk handel og bærekraft
Belmonte Beverage Group AS blir medlem av Etisk handel Norge for å styrke sitt arbeid med etisk handel og bærekraft, og for å videreutvikle en systematisk og helhetlig tilnærming til ansvarlig virksomhet i leverandørkjeden.
Kompetanse, verktøy og erfaringsdeling
Gjennom medlemskapet ønsker selskapet tilgang til kompetanse, innsikt og rådgivning, samt verktøy og modeller for gjennomføring av aktsomhetsvurderinger. Målet er å sikre en strukturert oppfølging av menneskerettigheter, arbeidstakerrettigheter og miljø i verdikjeden.

– Vi ønsker å bli medlem av Etisk handel Norge for å løfte kompetansen internt i selskapet og styrke vårt bærekraftsarbeid. Medlemskapet gir oss også en verdifull mulighet til sparring med en uavhengig tredjepart, sier Lars Erik Berg, Supply Chain & Business Performance Director i Belmonte Beverage Group AS.
Del av leverandørforpliktelser
Medlemskapet i Etisk handel Norge er også en del av selskapets forpliktelser gjennom leverandøravtale med Strawberry og Vinmonopolet.
Vi ser frem til samarbeidet og ønsker Belmonte Beverage Group AS velkommen i medlemsnettverket.