Kun medlemmer

Medlemsforum i Kristiansand: Risikokartlegging og oppfølging av leverandører

På dette medlemsforumet får du faglig påfyll, erfaringsdeling og mulighet til å diskutere felles utfordringer i et praktisk og dial

Kun medlemmer

Om 1 uke
26. august
09:00
- 11:00

Hvor

Dyreparken i Kristiansand på Safarihotellet

Språk

Norsk

Pris

Arrangementet er gratis og åpent for medlemmer av Etisk handel Norge på Sørlandet.
Emilie Mysen Moe 8880
Emilie Mysen Moe
Rådgiver
Sara Seth Johnsen svart-hvitt IMG_0051(1)
Sara Seth Johnsen
Rådgiver

Målgruppe: Medlemmer som jobber med bærekraft, innkjøp, ansvarlig forretningspraksis og leverandørkjedestyring

 

Velkommen til medlemsforum i Kristiansand!
Vi setter søkelys på risikokartlegging og hvordan virksomheter kan følge opp leverandører på en målrettet og effektiv måte. Her får du faglig påfyll, erfaringsdeling og mulighet til å diskutere felles utfordringer i et praktisk og dialogbasert forum. 

 

Tema for dagen:
Risikokartlegging og leverandøroppfølging – fra identifisert risiko til konkrete tiltak
Hvordan går man fra kartlegging til handling i leverandørkjeden? Vi ser nærmere på prioritering av risiko, oppfølging i praksis og hva som faktisk fungerer – med fokus på deling av erfaringer og konkrete tilnærminger.

 

Innlegg fra Element Production
Vi får høre hvordan Element Production jobber med oppfølging av leverandører i praksis.. Det blir også anledning til spørsmål og diskusjon etter innlegget.

 

Kort om programmet:

  • Velkommen og introduksjon – hvorfor dette er viktig nå
  • Risikokartlegging – hvordan identifisere og prioritere risiko i leverandørkjeden
  • Innlegg fra Element Production: Erfaringer med leverandøroppfølging i praksis
  • Spørsmål og diskusjon
  • Gruppeoppgave: Hvordan jobber vi med leverandøroppfølging – utfordringer og løsninger
  • Oppsummering i plenum og veien videre

Vi gleder oss til å se deg!