Kun medlemmer

Dagligvareforum #1 2025: EUDR fra en småskala bonde sitt perspektiv

Velkommen til dagligvareforum for våre medlemmer! Vi får høre fra en småskala kakaobonde fra Ghana som deler sine perspektiver og refleksjoner rundt EUDR.

Kun medlemmer

Om 3 måneder
4. februar
09:00
- 10:30

Hvor

Hausmanns gate 19

Språk

Norsk

Pris

Gratis
Rikke Mohn Halvorsen
Seniorrådgiver, Etisk handel Norge
Andrés López
Seniorrådgiver, Etisk handel Norge

I tillegg ønsker vi å følge opp aktuell sak knyttet til migrantarbeidere i norsk jordbruk - fra et juridisk perspektiv. I tillegg vil vi gi dere en oppdatering fra Etisk handel Norge. Agenda blir som følger:

Program

09.00 - 09.15: Oppdatering fra Etisk handel Norge (risikokartlegging, prosjekter, Dyrevernsmelding, EUDR brev og status)

09.20 - 09.45: EUDR fra en småskala bonde sitt perspektiv (+ QA)

09.45 - 10.00: Migrantarbeidere i Norge et juridisk perspektiv

10.00 - 10.30: Spørsmål og diskusjon

Etisk handel Norges fora holdes under Chatham House rule, det vil si at deltakere kan gjengi informasjonen som deles også utenfor forumet, under forutsetning av at identiteten til bedriften/deltakerne anonymiseres

Vi minner også om Etisk handel Norges retningslinjer for å hindre utveksling av konkurransesensitiv informasjon og at alle møtedeltakere har medansvar for at diskusjonen holder seg innenfor lovlige, konkurransenøytrale rammer.

For at flest mulig skal kunne delta vil vi gjennomføre foraene i hybridformat. Program vil bli sendt ut i god tid før hvert forum. Kom gjerne med innspill til tema du ønsker vi skal ta opp!

Vel møtt!